Koncert charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze z Sobieszczan

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny "W rytmie nadziei" w wykonaniu „Niedrzwickich artystów” na rzecz Kingi Bartoszcze z Sobieszczan!

28 stycznia, godz. 18.00, sala widowiskowa w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej

Podczas koncertu przeprowadzona zostanie aukcja przedmiotów oraz zbiórka pieniędzy do puszek.

Uwaga! W związku z powyższym ogłaszamy zbiórkę przedmiotów na aukcję!

Kontakt:
GOKSiR w Niedrzwicy Dużej, ul. Lubelska 10 
tel. 81 517 51 59 
tel. kom. 660 410 578 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zebrane w czasie koncertu pieniądze przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów leczenia Kingi.

Kinga Bartoszcze ma 15 lat i od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Kinga z powodu swojej choroby nie chodzi, lecz porusza się na wózku inwalidzkim. Ręce i dłonie ma również niesprawne, ma problemy z chwytaniem i utrzymywaniem przedmiotów. Dużym problemem jest dla niej komunikowanie się.

Tak o Kindze piszę jej rodzice:”Kinga jest naszym jedynym, wyczekiwanym i wymarzonym dzieckiem. Gdy się urodziła nie myśleliśmy, że kolejne lata jej życia będą walką o nią, jej zdrowie i sprawność. Kinga rozwijała się inaczej, niż jej rówieśnicy, co nas mocno niepokoiło. Miała problemy z rączkami i nóżkami z powodu wiotkości i przykurczy, nie umiała się przekręcić i usiąść.

Rozpoczęły się liczne konsultacje, aby znaleźć odpowiedź dlaczego nasze dziecko nie rozwija się prawidłowo. Gdy miała 18 miesięcy i po ataku padaczkowym straciła przytomność zrobiony tomograf dał diagnozę. To był SZOK : mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Wtedy uświadomiliśmy sobie, że nasza córka prawdopodobnie nigdy nie będzie samodzielna, a zawsze zależna od nas i innych ludzi. Od tej chwili jej rehabilitacja stała się dla nas codziennością. Zaczęliśmy też wyjeżdżać z naszym małym dzieckiem na turnusy rehabilitacyjne, nieustannie odwiedzaliśmy różnych specjalistów szukając pomocy, wsparcia, podpowiedzi. W międzyczasie zaczęły powtarzać się bardzo groźne ataki padaczkowe, które za każdym razem kończyły się pobytem w szpitalu i spowalniały rozwój Kingi. Kinga w swoim krótkim życiu przeszła wiele różnych zabiegów m.in.ortezy, gipsowanie kończyn, leczenie botoksem, zabieg Bajkera. Równocześnie z leczeniem i rehabilitacją rozpoczęliśmy konsultacje i zajęcia logopedyczne z powodu trudności z mową. Regularna rehabilitacja przynosi rezultaty, jednak Kinga nadal nie porusza się samodzielnie i wymaga stałej pomocy w podstawowych czynnościach. My jako rodzice robimy wszystko, aby ułatwić jej codzienne funkcjonowanie. Kinga wymaga od nas pomocy w ubieraniu,czesaniu, myciu i w innych czynnościach higienicznych, ale my nie będziemy żyli wiecznie. W chwili obecnej Kinga uczęszcza do 2 klasy gimnazjum. Jest mądrą,wrażliwą i wesołą nastolatką. Ma wielu przyjaciół i dobrych ludzi wokół siebie, którzy pomagają jej w codziennym funkcjonowaniu w szkole. Co roku przynosi świadectwo z czerwonym paskiem, uwielbia czytać książki, kocha zwierzęta i przyrodę. Jak każda nastolatka lubi słuchać muzyki i śmiać się; jak każda nastolatka ma marzenie. Marzenie Kingi jest wyjątkowe: ona po prostu CHCE CHODZIĆ. W Kingi i naszym życiu pojawiło się światełko, które daje nam nadzieję na spełnienie jej największego marzenia – to zgoda Komisji Bioetycznej do uczestnictwa w medycznym eksperymencie leczniczym, polegającym na przeszczepie komórek macierzystych.

To ogromna szansa, której nie chcielibyśmy i nie możemy stracić. Do tej pory staraliśmy się sami sprostać finansowym obciążeniom, jakie niesie choroba Kingi. Sami opłacaliśmy dojazdy do lekarzy, rehabilitację, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, wizyty u specjalistów, zakup sprzętu rehabilitacyjnego,a także z własnych środków dostosowaliśmy dom do specjalnych potrzeb córki. Koszt leczenia komórkami macierzystymi przekracza nasze możliwości finansowe – jedno podanie (50 ml) kosztuje 12 500 zł. Kinga musi przyjąć 5 takich dawek. Sami nie damy rady tego udźwignąć, dlatego musimy zwrócić się o pomoc.

Już teraz można pomóc Kindze dokonując wpłat na konta:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1260 pomoc dla Kingi Bartoszcze”

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kinga:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Bank Zachodni WBK
Title: “1260 Help for Kinga Bartoszcze”

Aby przekazać 1% podatku dla Kingi należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1260 pomoc dla Kingi Bartoszcze”.

Organizator:
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej

koncert kinga bartoszcze