Wystawa "Ojcowie niepodległości"

Wraz z początkiem września zapraszamy do GOKSiR do odwiedzenia wystawy "Ojcowie niepodległości".

Wystawa (w formie roll-up) została udostępniona przez lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Ekspozycja prezentuje liderów walki o wolną Polskę w 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Na wystawie znajdziemy także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz przedruki najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r.

Wystawa będzie dostępna w GOKSiR od 3 do 30 września br.
Godziny zwiedzania: poniedziałki i wtorki godz. 10.00 – 16.00 oraz czwartki i piątki godz. 10.00 – 18.00.
Istnieje możliwość  ustalenia innego terminu zwiedzania  po uprzednim kontakcie telefonicznym bądź mailowym (tel. 81 517 51 59, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Wstęp bezpłatny.

Wystawa jest jednym z działań w ramach projektu "W prostych słowach o wielkim marzeniu - widowisko muzyczno-historyczne w okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości'. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Zapraszamy!

niepodlegla