„W prostych słowach o wielkim marzeniu” -
rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej zaprasza na widowisko muzyczno – historyczne z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „W prostych słowach o wielkim marzeniu”

Wydarzenie to będzie miało miejsce 23 września na placu za GOKSiR w Niedrzwicy Dużej.

O godz. 15.00 rozpocznie się piknik historyczny z udziałem grup rekonstrukcyjnych prezentujących różne epoki, uzbrojenie, pojazdy. Nie zabraknie również naszej gminnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej „Irma”. Dla uczestników pikniku przewidziano poczęstunek - gorącą grochówkę.

O godz. 18.00 odbędzie się plenerowy koncert w wykonaniu ”Niedrzwickich artystów”. W koncercie ujęty zostanie szeroki kontekst historyczny dotyczący niepodległości: próby odzyskania (zrywy niepodległościowe) oraz budowanie i umacnianie niepodległości w późniejszych latach. Będzie to również opowieść o oczekiwaniu, pożegnaniach i powrotach, o tęsknocie za bliskimi, za spokojem, za wolnością. Opowieść stworzona przez piosenki oraz krótkie inscenizacje. W koncercie wezmą udział orkiestry dęte, zespół estradowy, zespoły ludowe, soliści.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „W prostych słowach o wielkim marzeniu – widowisko muzyczno – historyczne z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.”

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA
na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

niepodlegla

 

 

 

Patronat honorowy:

koncert 100-lecia honorowy patronat

 

Patronat medialny:

koncert 100-lecia patronat medialny

 

Opieka medialna:

TVP3 Lublin

 

Organizator:

goksir

 

Wsparcie:

szkola podstawowa w Niedrzwicy Duzej