Wieczór z teatrem w GOKSiR

Niedziela 2 grudnia, godz. 18:00, sala widowiskowa GOKSiR. 

Zapraszamy na dwa spektakle:

1.

*"Życie zwyczajne siostry F."* to dynamiczny i ciekawy spektakl na ośmiu aktorów, który w niekonwencjonalny sposób pokazuje życie i dzieło św. s. Faustyny Kowalskiej.

Scenariusz do spektaklu został skomponowany głównie na podstawie dwóch lektur:*"Wspomnienia o Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej"* oraz *"Dzienniczka" *we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Przedstawienie wystawiane był między innymi: w Archidiecezjalnym Seminarium Duchowym w Lublinie, Sanktuarium Maryjnym na Górze Chełmskiej, Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, Domu Kultury LSM w Lublinie i wielu innych miejscach gdzie cieszył się bardzo dobrym przyjęciem.

*Teatr Pierwszego Kontaktu to *zespól teatralnym od 12 lat działającym na lubelskim rynku teatralnym.Zrealizowaliśmy kilkanaście sztuk nagradzanych na ogólnopolskich festiwalach teatralnych. Reżyser i twórca zespołu - Tomasz Załucki jest m.in. laureatem dwóch nagród za reżyserię oraz stypendystą Prezydenta Miasta Lublina. W ramach stypendium - w 2016 roku - zrealizowaliśmy spektakl o siostrze Faustynie Kowalskiej.

Recenzje:

ks. Adam Rybicki, prof. KUL   TUTAJ

Małgorzata Pietraś, polonistka, nauczyciel   TUTAJ

Teresa Kmieć – absolwentka ekonomii i muzykologii KUL   TUTAJ

 

2.
"STRONA 44"
Młodzież z Fundacji Dziupla-Edukacja i Rozwój we współpracy z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu przygotowała spektakl. Widownia jest częścią spektaklu, aktorzy częścią widowni - celem tego zabiegu jest jak najbliższe współuczestnictwo widzów w przedstawionej tragedii. Spektakl porusza problem trudnego momentu dorastania i radzenie sobie z tym w świecie dorosłych oraz ich ignorancji, gdzie problemy młodego człowieka stają się drugorzędne wobec zabiegania dorosłych. Obowiązki,
ambicje, oczekiwania narzucane zbyt gwałtownie, nieprzemyślane oskarżenia, mogą doprowadzić do tragedii.

Przedstawienie jestem efektem realizacji projektu pn.: "Inspiracje Teatralne" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spektakl można zobaczyć podczas uroczystego zakończenia projektu 28 listopada (środa) o godzinie 10:00 oraz 2 grudnia (niedziela) o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy.

WSTĘP WOLNY !

 

"Życie zwyczajne siostry F.",  foto Jarek Adamczyk:

 

Zycie zwyczajne siostry F - 1
Zycie zwyczajne siostry F - 2
Zycie zwyczajne siostry F - 3
Zycie zwyczajne siostry F - 4
Zycie zwyczajne siostry F

Zycie zwyczajne siostry F - plakat