W sobotę 1 grudnia w GOKSiR królować będzie muzyka ludowa!

Zapraszamy na koncert podsumowujący projekt „Śpiewająco i z przytupem. Międzypokoleniowe Spotkania Wokalno – Muzyczne”. Podczas koncertu zaprezentują się uczestnicy warsztatów śpiewaczych i tanecznych z Krzczonowa, Leśców, Krężnicy Jarej i Niedrzwicy Dużej. Będzie można usłyszeć ludowe utwory pochodzące z tych właśnie miejscowości oraz przyjrzeć się tańcom, m.in. takim jak mach czy czółenko.

Dodatkowo swoje umiejętności zaprezentują również uczestnicy innego projektu - „Warsztaty gry na suce biłgorajskiej w Niedrzwicy Dużej”. Suka biłgorajska to archaiczny ludowy instrument smyczkowy, pochodzący z okolic Kocudzy k. Janowa Lubelskiego, budową przypominający skrzypce.

Wraz z uczestnikami tego projektu wystąpi pan Zbigniew Butrynmistrz gry na suce, skrzypcach, basach i bębenku, budowniczy instrumentów, założyciel Szkoły Suki Biłgorajskiej w Janowie Lubelskim.

Na scenie pojawi się też zespół „AniMaliAniDuzi” - międzypokoleniowa grupa muzyczna wywodząca się z kapeli „Drewutnia”.

Ostatnim punktem programu będzie ludowa potańcówka przy muzyce „Kapeli Butrynów”.

1 grudnia (sobota), godz. 18.00

sala widowiskowa w GOKSiR

 

Projekt „Śpiewająco i z przytupem. Międzypokoleniowe Spotkania Wokalno - Muzyczne” dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 -2020.

Projekt .„Warsztaty gry na suce biłgorajskiej w gminie Niedrzwica Duża” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn

 

Organizator:

Stowarzyszenie Miłośników Tradycji "Klepisko"

 

Współorganizatorzy:

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej

Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie

Centrum Inicjatyw Społecznych w Krężnicy Jarej

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Leśce w Gminie Garbów

 

final spiewajaco i z przytupem