Zimowe warsztaty rękodzielnicze

Sezon jesień/zima sprzyja działaniom hobbystycznym. W GOKSiR w tym czasie spotykają się miłośnicy rękodzieła artystycznego w celu poznawania różnych technik, za pomocą których w prosty i przyjemny sposób można samodzielnie wykonać lub ozdobić przedmioty z domowego otoczenia. Uczestniczki warsztatów poznały technikę TRANSFER - przenoszenia druku laserowego na drewno, ozdobiły świąteczne słoje na pierniczki oraz samodzielnie wykonały naturalne stroiki bożonarodzeniowe. Udział w tego typu warsztatach pozwala poznawać nowe techniki, zdobywać nowe umiejętności oraz gromadzić piękne własnoręcznie wykonane przedmioty tworzące nieowtarzalny klimat każdego domu. Są one również świetną okazją do spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach, inspirujących się wzajemnie do działania oraz sposobem na aktywne spędzanie czasu w chłodne jesienno-zimowe wieczory.

Zapraszamy na warsztaty:

12 stycznia
Szkło malowane - na warsztatach powstanie ręcznie malowany zestaw: szklany talerzyk i salaterka. Farby do malowania na szkle dają możliwość naniesienia motywu dekoracyjnego zarówno w formie linearnej jak i pełnego rysynku wielokolorowego łączącego kolory jak na palecie malarskiej. Dodatkowe podkreślenie farbą konturową daje efekt witrażu. Taki zestaw z godnosią ozdabiać będzie dom każdej miłośniczki rękodzieła, a podczas przyjmowania gości będzie promował jej umiejętności artystyczne.
Grupa do 10 osób, koszt 30 zł, zapisy do dnia 9 stycznia, instruktorka: Renata Gawryluk-Juszka

19 stycznia
Mix-mediowy blejtram - Mix-media to technika łącząca w sobie wiele różnych technik polegająca na tworzeniu obrazków i kolaży, które powstają przy połączeniu wielu materiałów. Idealna dla każdego, kto nie może się zdecydować, jaką technikę lubi najbardziej. Na warsztatach stworzymy pracę na blejtramie malarskim. Tematem będzie romantyczna baletnica lub zamyślony pierrot. Wykorzystamy technikę decoupage, stencil, scrapbooking. Użyjemy różnych mas plastycznych. Z mieszanki różnych technik powstanie uroczy obrazek do powieszenia na ścianie lub do podarowania w prezencie.
Grupa do 10 osób, koszt 50 zł, zapisy do dnia 16 stycznia, instruktorka: Elżbieta Dudzińska.

16 lutego
Mała stolarka - kto powiedział, że stolarstwo to domena wyłącznie mężczyzn? Na warsztatach przy użyciu klasycznych narzędzi powstanie mała forma stolarska w formie szafeczki. Ten minimalistyczny mebelek zaprojektowano z przeznaczeniem np. na klucze. Wykonany z surowego drewna daje wiele możliwości na stylizację szafeczki (np. farby, transfer czy mix-media).
Grupa do 6 osób, koszt 30, zapisy do dnia 5 stycznia, instruktorka: Agnieszka Szkutnicka.

WARSZTATY ODBYWAJĄ SIĘ W WYBRANE PIĄTKI W GODZ. 17.00 - 20.00

Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu: 81 517-51-59, 660-410-578, e-mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  oraz osobiście w biurze na I piętrze GOKSiR przy ul. Lubelskiej 10 w Niedrzwicy Dużej. Liczba miejsc ograniczona.

ZAPRASZAMY!