Wernisaż wystawy fotografii Eweliny Durakiewicz

GOKSiR zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Eweliny Durakiewicz z Krężnicy Jarej. Artystka zaprezentuje cykl fotografii aranżowanych małych dzieci i niemowląt. Wernisaż odbędzie się w piątek 26 stycznia o godz. 18:00 do sali kolumnowej na piętrze GOKSiR.

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda Ci się sprawić, aby ludzie patrząc na Twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.” – Don McCulin.

Ewelina Durakiewicz: Mam nadzieję, że moje zdjęcia pozwolą Państwu poczuć to, co czuję ja, gdy staję za aparatem. Gdy próbuję łapać te ulotne chwile, gdy decyduję, że akurat w tym, a nie innym momencie naciskam spust migawki. Zapraszam Państwa bardzo serdecznie na wernisaż moich fotografii, na którym zaprezentuję wybrane prace, głównie z zakresu fotografii dziecięcej. Znajdą się wśród nich zdjęcia moich dwóch prywatnych małych modelek, dzięki którym tak naprawdę moja przygoda z fotografowaniem dzieci się zaczęła, a także zdjęcia, które wykonuję podczas zleceń. Będą to zarówno ujęcia studyjne - stylizowane jak i te, które chyba najbardziej lubię, gdyż dają najmłodszym modelom najwięcej swobody, czyli kadry powstające podczas plenerów czy reportaży. Dlaczego akurat dzieci… dlatego, że to chyba najwdzięczniejsi modele. Nie ukrywają emocji, są naturalne w tym to robią, wolne od stereotypów i narzucanych norm nie przyjmują się jeszcze tym co pomyślą inni – są sobą, w pełnym tego słowa znaczeniu i w każdej sytuacji. A mi podpatrywanie i zatrzymywanie tych ulotnych niepowtarzalnych momentów, daje ogromną satysfakcję.

wernisaz eweliny durakiewicz